Історія спорту села

Фізкультура і спорт, як в сучасних реаліях, так і 50-60-70-80-90 роки, були бажаним заняттям сотень петрівецьких хлопців і дівчат. Зараз в час, коли спорт став більш фінансовим і рекламованим, незрозумілим стає той факт, що в ті роки замість бутсів та іншого взуття були босі ноги; замість футболок були мамині сорочки. І в той же час гра мільйонів заполонила і Горішні Петрівці, пізніше названими Верхні Петрівці.

Перші визнання футбольна команда Верхніх Петрівців отримала в далекому 1966 році. Футболісти колгоспу імені Котовського стали переможцями Сторожинецького району. Пригадують тодішні футболісти, що відрядними посвідченнями для них були: овечий будз, 4 хлібини, випечені в колгоспній пекарні, і кілограм цибулі.

А справжнім бумом для села Верхні Петрівці в розвитку фізкультури та спорту було призначення Нікіфорюка Івана Васильовича, справжнього фізкультурника, вболівальника – господаря. В той же час пішла друга хвиля розвитку футболу. Розпочиналось з кубка імені Степана Рибки в селі Банилів – Підгірний. В 1984 році молода команда “Колос” колгоспу імені Котовського посіла почесне третє місце, вирвавши перемогу у команди майстрів другої ліги з Закарпаття.

В цей час розвивалися й інші види спорту: теніс, шахмати, волейбол, легка атлетика, гирьовий спорт та інші. Під кінець 80-х років. Місцева влада почала будувати новий сільський стадіон з біговими доріжками, стрибковою ямою, стрілецьким тиром, лавками для сидіння на 200 глядачів, трибуною з роздягальнями, кімнатою для суддів, кімнатою для збереження спортивної форми. В 1990 році урочисто відкрили новий сільський стадіон ”VICTORIA”.

Команда колгоспу імені Котовського брала участь і в обласних змаганнях з футболу. Неодноразово проходила в фінали спартакіади Сторожинецького району в змаганнях за різні кубки.

В 1991 році команда ”VICTORIA” стала чемпіоном Сторожинецького району. Команду представляли Фратовчан Георгій Григорович, Захарчук Михайло, Фратовчан Олександр Григорович – приватний підприємець, Чоботар Михайло Васильович – приватний підприємець, Гріжинку Іван Георгійович – директор ЗОШ №1, Герасим‘юк Віктор Михайлович – вчитель фіз. виховання ЗОШ №1, Федорян Мірча Михайлович – вчитель ЗОШ №1, Дабика Георгій Ілліч, Бобіштян Костянтин Флорович – приватний підприємець, Галевич Валерій і Бічер Валерій Ілліч – приватні підприємці, брати Гараги – Тодор, Василь, Георгій, Дмитро, брати Скіпор Ілля та Степан Ілліч – підприємці, Гріжинку Костянтин Георгійович, Кобель Ілля Іванович, Сучеван Георгій.

1992 року товариство імені Михайла Емінеску спільно з редакцією газети “Зоріле Буковиней” в с.Верхні Петрівці провели футбольні змагання на кубок ”Драгуш воде”. Брали участь три команди с. Годинешть Герцаївського району, команда ”Вікторія” Верхніх Петрівців і команда “Дружба” Нижніх Петрівців. Перший кубок “Драгуш воде ”, отримала команда села Верхні Петрівці.

1994-1994рр. команда ”Вікторія” за підтримки товариства Михайла Емінеску, здійснила ряд товариських матчів з командами Ватра Дорней, Кимпу Лунг Молдовенеск, Галанешть.

1996-2009рр. пройшла зміна поколінь футболу. Протягом цього часу верхньопетрівчани брали участь в різних змаганнях з волейболу, міні-футболу, футболу, з настільного тенісу. Команда села з настільного тенісу чотири роки підряд входила в трійку призерів. Ними стали: Сташеску В. В., Царюк В.О., Юрческу М. Д.

2009-2011рр. відродилася футбольна команда села ”Сокіл”. Меценатом став Василь Соколовський, великий шанувальник Верхньопетрівецького футболу.